סטודיו סיאן - בניית אתרים | מיתוג עסקי | יעוץ שיווקי | מיתוג | ייעוץ שיווקי - שאלות ותשובות


   
להצלחה חייגו!
2531159 - 052
   
 
 
התקשרו עכשיו - 052-2531159
 

שאלות ותשובות

 מילון מושגים:

מותג = מוצר+תג (באנגלית שם מסחרי = branding)
קונספט פרסומי = רעיון שבא לידי ביטוי בעיצוב הגרפי ובפרסום
סלוגן = סיסמא לעסק שקל לזכור
קו עיצובי אחיד= העיצוב הגרפי שמאפיין את העסק ומופיע בכל מוצרי הדפוס והאינטרנט
 
לפני שנתיים עשיתי אצלכם מיתוג מוצלח מואד לעסק שלי עשיתם לי גם כרטיס ביקור וברושור, העיצוב מאוד יפה, מתאים לעסק ואני מאוד אוהב אותו. כעת אני צריך לעצב אתר אינטרנט, האם רצוי שהעיצוב יהיה בעל אותו קו או שכדאי לרענן? לירון ו. ת"א
 
תשובה - במידה והמיתוג (השם של העסק, לוגו, סלוגן) עדיין מתאים לעסק ואתה רואה שהוא ממתג אות העסק נכון רצוי להמשיך ולהיצמד לאותו עיצוב בכדי שהלקוחות שלך יזהו את העסק וידעו שהם חוזרים את אותו מקום, לכן מומלץ להיצמד לאותו עיצוב ולאותה שפה שיווקית גם באתר האינטנרט וגם בבאנר בפייסבוק ובכל מקום.
האם אתם מעצבים אתרי אינטרנט עם אותה מיתוג קיים שיש כבר לעסק? רון ס. כפר סבא
 
תשובה - בהחלט, אנחנו מעצבים אתרי אינטרנט תדמיתיים עם אותו קו עיצובי של העסק.
אך במידה והמיתוג שלכם כבר מיושן או שהעסק השתנה או שאתה לא מרוצה מהקו העיצובי הקיים של העסק שלך, יש אפשרות לרענן אותו או לעצב מחדש, העיצוב יותאם לקהל היעד שלך וילווה אותך בכל מוצרי העסק החל מאתר האינטנרט, הפייסבוק ומוצרי הדפוס.
האם ניתן לבצע אצלכם עיצוב גרפי בלבד ולבצע את ההדפסה בבית דפוס? דני ג. רעננה
 
תשובה - אפשר לבצע אצלנו גרפיקה בלבד אך אם אין לך קשר לעולם הדפוס ואינך יכול לפקח על הדפוס, רצוי להדפיס דרכינו מכיוון ש:
א. אנחנו מפקחים על ההדפסה, על האיכות ועל רמת הגימור.
ב. בדרך כלל המחירים אצלנו כולל הפיקוח על הדפוס נמוכים יותר.
יש לי חנות אופטיקה, אני מתלבטת בן אתר תדמית לאתר מכירות און ליין על איזה אתר אתם ממליצים? ר.י כפר סבא
 
תשובה - אם בכל מקרה תרצי בעתיד אתר מכירות הדבר המומלץ ביותר זה לבנות אתר תדמית על מערכת של אתר מכירות , המוצרים יהיו לתצוגה בלבד, בהמשך תוכלי להוסיף את רכיב הרכישה והאבטחה. היתרון הגדול הוא שכך לא תצטרכי להחליף מערכת ולהזין את כל התמונות, הטקסטים והסרטונים שוב. בנוסף תהני ממערכת מתקדמת ביותר ומגלריה המציגה את המוצרים לפי נושאים וקטגוריות, תוכלי לשלב מק"ט ואפילו תצוגת מחיר.
כיצד אני יכולה לדעת איזה מיתוג יתאים לחנות הצילום החדשה שאני פותחת? ענת פ. ת"א
 
תשובה - לפני שניגש לתהליך המיתוג נקיים פגישה לגיבוש הקונספט, נלמד את התחום של העסק שלך באופן ספציפי אליך, נזהה את קהל היעד אליהם העסק שלך רוצה לפנות.
נזהה מה קהל היעד שלך היה רוצה לראות? איזה קונספט מדבר אליו? איזה פניה תפעיל אותו? בפגישה זו נגבש את מטרת הפרסום ואופיו.
לאחר מכן נמצא קו עיצובי אשר יתאים לסוג העסק ויבדל אותו מעסקים אחרים בתחום.
אני עומד לפתוח רשת חנויות אופטיקה, האם אני צריך לוגו? עדי י. הרצליה
 
תשובה - לכל עסק חשוב שיהיה מיתוג כחלק מתהליך המיתוג אנו מעצבים ויוצרים לעסק שלך לוגו שיהפוך להיות הסמל המסחרי שלו ויעזור ללקוחותיו לזהות אותו, לוגו חשוב במיוחד למי שפותח מספר חנויות באותו תחום והוא רוצה למתג אותן תחת אותו שם וליצור מודעות של הקהל לרשת, במקרה של רשת כמו שלך אתה צריך לוגו בולט וייחודי שכל מי שרואה אותו במקום מסויים יזכור שראה אותו כבר, הלוגו צריך להתאים לקהל היעד ולדבר בשפתוכמו כן לייצג את אופי העסק שלך.
האם הלוגו חייב להיות סמל עם כיתוב? עדי י. הרצליה
 
תשובה - הלוגו ואופיו יהיה חלק מתהליך מיתוג שבו נראה איזה מסר אנו רוצים להעביר לקהל היעד שלנו ובהתאמה לאופי העסק הלוגו
יכול להופיע במספר צורות:
א. רק סמל
ב. סמל + כיתוב
ג. רק כיתוב
מכיוון שאתה עומד לפתוח רשת חנויות נושא הלוגו הוא מאוד חשוב, אני מציעה שתגיע לפגישת קונספט בה נכיר אותך, את העסק שלך, נזהה את קהל היעד והדגשים המיוחדים לו, נאפיין אותו, נגבש את האופי של החנויות ומה הן צריכות לשדר ואז נראה איזה סוג לוגו נכון ביותר.
כשפתחתי את חנות התכשיטים לפני שנתיים הבן של חברה שלי שהיה לפני צבא עיצב לי לוגו מקסים לכ.ב אבל הלוגו קטן ואינו מתאים לשלט החדש שאני רוצה לשים בחנות לאחר השיפוץ, מה עושים? הדר ח. ת"א
 
תשובה - ראשית, חשוב לבנות לוגו בתוכנה ווקטורית כמו אילוסטרטור ולגבות קובץ מקור, רק כך יש אפשרות להגדיל את הלוגו לכל גודל שרוצים גם לשלטי חוצות מבלי שהאיכות תפגע.
שנית, תעבירי לי את הלוגו במייל, אני אבדוק אותו, ונראה אם אפשר לבנות אותו מחדש בתוכנה ווקטורית כך שיתאים גם לשלט ובכלל לכל פאיט שיווקי.
אני מאמנת עסקית למנהלים ועושה סדנאות, עד היום אימנתי בעיקר חברים שהם מנהלים והיו תוצאות מעולות.
בעקבות ההצלחה אני רוצה לפרסם את עצמי בחברות, עסקים חדשים וברשתות חברתיות, אני צריכה שם לעסק, ניירת משרדית, מתנה לכל מתאמן, שאלתי היא איך אוכל לבלוט בתחום האימון מכיוון שהתחום הזה מוצף! שרון נ. רמת גן

 
תשובה - נכון שתחום האימון מוצף, (כמו הרבה תחומים) אבל... רוב התחומים מוצפים ולכן מי שהעסק שלו ממותג נכון ויש לו שירות טוב – מצליח!
אני מציעה שתגיעי לפגישת קונספט בה נמצא את הייחוד של העסק שלך, את הייחוד של הגישה שלך, נזהה את קהל היעד הספציפי שלך ובהתאם נבחר את השם לעסק, נעצב את הלוגו, נמצא סלוגן קליט ונעצב את שאר המוצרים אשר בעזרתם תשווקי ותפרסמי את העסק.

יש לזכור שבנוסף לעיצוב אנו משלבים גם טקסט אשר דרכו תוכלי להעביר בצורה מדויקת את השירותים של העסק שלך ואת המסר.
שילוב של עיצוב גרפי נכון יחד עם טקסט מדויק יעזרו לך לקדם את העסק שלך למרות ההצפה. יש לזכור שמיתוג בלבד לא מספיק וצריך למצוא דרכים יעילות לפרסם ולשווק את העסק. מומלץ מאוד להקים אתר אינטנרט מתקדם זה לבדו יבדל אותך מרוב המתחרים אשר עשו אתרים חינמיים או מבססים את השיווק שלהם על רשתות חברתיות חינמיות. בנוסף כדאי שהמיתוג החדש שלך יופיע בחתימת מייל ועל כל דף לוגו שאת מוציאה עם הצעת מחיר או תכנית עבודה.


במידה ויש לכם שאלה שלחו מייל או  התקשרו ואשמח לענות, איריס חן
052-253159, 077-5600464
     
             איריס נייד:  2531159 - 052,  סטודיו: 5600464 - 077,  פקס: 5600465 - 077,  iris@cyan-s.com  כל הזכויות שמורות לסטודיו סיאן