ייעוץ שיווקי אסטרטגי

כולם מדברים… שיווק… שיווק… שיווק… מהו שיווק?

שיווק הינו כל סך הפעולות שעסק עושה על מנת למכור את מוצריו ו/או שירותיו. למעשה שיווק זוהי הגדרה רחבה העוסקת גם בזיהוי קהל היעד, מקום הימצאו של קהל היעד הצרכים והרצונות שלהם, כיצד המוצר/שירות שלנו יגיע אליהם ואיזה חווית קניה ושימוש היינו רוצים שתהיה ללקוחות. בנוסף, מכיוון שמיתוג ופרסום לוקחים גם חלק במעגל השיווק יש לבחון את נושא הבידול, כיצד לבלוט ולהשפיע והיכן ואיך לפרסם, באלו אמצעים, ובאיזה תקציב וכו'

במיידע זה ישנה התייחסות בעיקר לחלק שבו אנו נותנים ייעוץ שיווקי ופרסומי ופחות להיבט הכלכלי ניהולי.

הייעוץ השיווקי בסטודיו סיאן:
הייעוץ השיווקי הינו השלב בו נבחן את בית העסק שלכם או החברה ונזהה, מיהו
קהל היעד הטוב ביותר לעסק שלכם ואיך לגרום לו להעדיף אתכם על פני המתחרים.

​מתוך הנתונים יכולים לעלות מספר קהלי יעד אנו נזהה מי יניב לעסק שלכם את עיקר ההכנסה, לאחר מכן נבחן היכן קהל היעד שלכם נמצא? איזה שפה גרפית מדברת אליו? מהי התדמית העסקית הנכונה עבורו? איפה כדאי לפרסם ובאיזה תקציב כל זאת על מנת להניעו לפעולה לגרום לו ליצור איתכם קשר ולהפוך אותו להיות הלקוח של העסק שלכם במקום שירוץ למתחרים.

על תהליך הייעוץ השיווקי והמיתוגי:

1. לעסק חדש, או לעסק שהמיתוג שלו זקוק לרענון:
בשלב ראשון נקיים פגישת קונספט נכיר את העסק , את בעליו מניעיו וחלומותיו. ננתח ונפלח את קהל היעד, נזהה ונאפיין אותו לאחר מכן לאחר מכן נמצא שם מתאים לעסק, נעצב ונבנה לוגו יחודי ומבדל ונחבר לעסק סלוגן קליט ומניע לפעולה. נבנה קו עיצובי אחיד, הקו העיצובי והשפה יבחרו בקפידה בכדי למתג ולבדל את העסק, הקו הנבחר ימשיך וילווה את העסק בכל אחד ממוצרי הפרסום והשיווק של העסק – אתר אינטרנט, כרטיסי ביקור, גלויות פרסום, שלט לבית העסק, מיתוג הרכב, עלונים, מודעה לעיתון, פליירים. במקביל נבנה אסטרטגיה שיווקית בהתאם לאיפיון ולתקציב העסק. נבדוק איפה לפרסם? כמה לפרסם? איך לפרסם? כל זאת בכדי להזרים לקוחות לעסק.

2. לעסק שהגיע אלינו ממותג בצורה טובה אך תקוע ולא מצליח למנף את עצמו:
נבחן את המיתוג ונראה אם בכל זאת יש מקום לדיוק, נבדוק איזה פעולות שיווק עשה עד היום, איזה פעולות שיווק הניבו תוצאות ואיזה לא וכמה. בנקודת זמן חדשה נגדיר מיהו קהל היעד הטוב ביותר עבורו, נזהה היכן הוא נמצא ונבחר באפיקי פרסום ושיווק היעילים והאפקטיבי ביותר לעסק, אפיק הפרסום והשיווק יותאם לאופי וסגנון העסק ומיקום הלקוחות, האפשרויות הם… בניית אתר אינטרנט וקידומו אורגני/ממומן, פליירים, כתבות יחסי ציבור בעיתונות, פרסום בעיתונות ארצית או מקומית, פרסום בפורטלים רלוונטים, ובמקביל פתיחת דף עסקי בפייסבוק ו/או לינקדין ובניית קמפיין וניהול דף בצורה מקצועית.

כמובן לכל עסק/חברה מתאימים מוצרי פרסום שונים ופעולות שיווק שונות בהתאם לסוג קהל היעד, מקום המצאו של קהל היעד, אופי המוצר או השירות והתקציב העומד לרשותו.

להמחשה ניקח מספר דוגמאות למוצרי פרסום ופעולות שיווק:

  1. למאפיה מקומית נתאים: אתר תדמית עם גלריה, פליירים בתיבות דואר, מגנטים, דף עסקי בפייסבוק ואולי מודעה מובלטת במקומון.
  2. לרואה חשבון נתאים: אתר תדמית, כרטיסי ביקור, דפי מכתבים, חתימת מייל, דף עסקי לינקדאין.
  3. לחנות פרחים נתאים: אתר מכירות און ליין, פליירים/מגנטים לתיבות דואר, פרסום במקומון, שלט חוצות בצומת הקרובה, דף עסקי פייסבוק.
  4. לעיצוב שמלות כלה נתאים: אתר תדמית עם גלריה, גלויות פרסום איכותיות, או קטלוג, קמפיין בפייסבוק, דף עסקי בפייסבוק, אינסטגרם.

כאמור לכל עסק מתאימה תכנית שיווקית יחודית לפי סוג קהל היעד ומקום המצאו, אלה דוגמאות בלבד וכמובן שלא לכל חנויות הפרחים או שמלות הכלה נתאים את אותה תוכנית שיווקית.

ייעוץ שיווקי לעסק חדש:

בעסק חדש החשיבה השיווקית נמצאת כבר בתחילת תהליך המיתוג העסקי, השם, הלוגו, הסלוגן, הקו העיצובי וכל מוצרי הפרסום הכוללים, עיצוב ובניית אתר אינטרנט, הגלויות פרסום, מוצרי קד"מ וכו' יותאמו כבר מההתחלה לקהל היעד, לצרכים ולרצונות שלו וחשוב לא פחות למקומות ולדרכים שדרכם אפשר להגיע לקהל היעד.

אז אם פתחתם עסק חדש או שאתם עומדים לפתוח עסק חדש, תעשו בחוכמה אם תחשבו על ההיבט השיווקי ועל המטרות וקהל היעד כדי שידבר ללקוחות שלכם ויגרום להם לנוע לבית העסק. תהליך כזה רצוי לעשות בסטודיו מקצועי שמכיר ויודע את העבודה, אתם מוזמנים להגיע אלי לפגישת יעוץ ללא תשלום: 052-2531159, 077-5600464 איריס

ייעוץ שיווקי לעסק קיים:

בעסק קיים נבחן את המוצרים שכבר קיימים לבית העסק, נראה מה מתאים לקהל היעד ומה לא, מה משרת את העסק ומה לא, נבדוק יחד מה עבד ומה לא.

את הדברים שמתאימים נחזק, ננתח שוב את קהל היעד ונראה מה מתאים לו ובאילו דרכים נוכל להניע אותם לעבר בית העסק.
העסק יעבור שידרוג במיתוג העסקי שלו שלו למשל אם הלוגו כבר מיושן, נשדרג אותו בעדינות (כדי לא לפגוע במוניטין) כך שעדיין יהיה מזוהה עם בית העסק אך יעביר את המסר שנכון לעסק היום. נבנה את קו המוצרים עם חשיבה שיווקית בהתאמה לקהל היעד וניצור לבית העסק תדמית עסקים עדכנית ומקדמת כדי שימשוך יותר לקוחות.

בעסקים קיימים רבים שמגיעים לסטודיו ליעוץ שיווקי, אני פוגשת שוב ושוב את הבעיה של היעדר חשיבה שיווקית, לעיתים יש לבית העסק לוגו יפה ואתר אינטרנט יפה וגלויית פרסום יפה, אבל חסר שם את האלמנט השיווקי, חסרה הנעה לפעולה ולפעמים המיתוג העסקי, הלוגו והצבעים בכלל לא קשורים לקהל היעד ולכן לא מדברים אליו.

בעיה נוספת שבה אני נתקלת לרוב אלו בעלי עסקים שמנסים לחסוך כסף בשיווק ופרסום ולכן את הלוגו עשה להם הבן של האח, את גלויית הפרסום עצבו בבית הדפוס, את השלט לחנות עשו לו במחלקת הביצוע של של חברת השלטים… ולכן העסק נראה, טלאי על טלאי, אין תדמית עסקית כוללת, אין שפה גרפית, אין מיתוג עסקי וגם… אין לקוחות!

אז אם העסק שלכם תקוע, אם לא מגיעים לקוחות מספיק לקוחות, אם אתם מתאמצים יותר מדי להביא לקוחות, או שהלקוחות שמגיעים אינם קהל היעד הפוטנציאלי שלכם ולכן לא רוכשים את המוצרים או השירותים שלכם…

אתם כנראה זקוקים ליעוץ שיווקי ולהתאמה של המיתוג העסקי ללקוחות שלכם.

לייעוץ ראשוני ללא תשלום התקשרו אלי: 052-2531159, 077-5600464 איריס
רוצים לקרוא המלצות של לקוחות שעבדו איתנו לחצו: לקוחות ממליצים מספרים
רוצים לראות עבודות שנעשו בסטודיו לחצו: עיצוב לוגו לעסקים  –  עיצוב ובניית אתרי אינטרנט
מומלץ בחום! ללחוץ ולקרוא מאמרים על מיתוג, פרסום ושיווק העסק

הדרך להצלחה רצופה באסטרטגיה שיווקית נכונה וביישום נכון שלה.